За повідомленням міського фтизіатра Юлії Антонюк , у цьому році в місті виявлено 20 чоловік, хворих на туберкульоз. Серед них один працівник тубдиспансеру. Ця цифра не відрізняється від минулорічних показників за аналогічний період.
Якщо аналізувати показники минулого року, то можна сказати, що найбільша кількість захворівших на туберкульоз виявлена на території обслуговування МСЧ №15 (Хімзавод).
З чим це пов’язано?
Озвучувалось декілька версій: на Хімзаводі проживає чимала кількість неорганізованого населення (пенсіонери, безробітні), котрі не проходять медичних оглядів та наявність на цій території протитуберкульозного диспансеру.
«Щодо Хімзаводу, то там має значення наявність на їх території протитуберкульозного диспансеру. Хворі ходять кругом. Їх же не прив’яжуть. Адже лікування не примусове. Фактор контакту грає роль», – каже головний державний санітарний лікар міста Галина Петленко.
Вона також відзначила, що Павлоград не значно перевищує обласні показники захворюваності. Найвищі показники по області мають промислові та шахтарські регіони.
Щодо шкідливих викидів в атмосферу, то в Павлограді вони у 10 разів менші, аніж в цілому по області. Проте, збільшується кількість ВІЛ-інфікованих, а значить і хворих туберкульозом.
На засіданні також говорилось про те, як вплинути на пенсіонерів, аби ті проходили флюорографію. Вирішили зробити це через Пенсійний фонд, Територіальний центр , Раду ветеранів. Мовляв, нехай ті вплинуть на пенсіонерів, щоб вони активніше проходили обстеження.
Окрім того, як відзначила Галина Петленко, необхідно посилити роботу серед керівників приватних підприємств, аби ті не допускали до роботи працівників, котрі не пройшли медичний огляд.
В протитуберкульозному ж диспансері необхідно завершити роботи по облаштуванню системи вентилювання приміщення та забезпечити безперебійним постачанням гарячої води.