Активісти Павлоградського Майдану розпочали діалог із міліцією. Перша така зустріч у формі діалогу пройшла у відділі міліції Павлограда. На запитання активістів відповідав начальник Павлоградського відділу міліції Олег Малинога.
– Чи готова наша міліція діяти у випадку реальної загрози з боку Росії?
– На випадок загрози населенню міста, у нас є план дій, за котрим працівників міліції переводимо у режим бойової готовності , план дій відпрацьовується не на папері – проводяться тактичні навчання, учбові збори, стрільби. Ми спроможні захищати громадян, їх життя та здоров’я. Працівники міліції готові стати на захист мешканців Павлограда.
– Чому працівники міліції на одному із мітингів не захотіли взяти в руки , запропонований їм, державний прапор України.
– Працівники міліції несли службу по охороні громадського порядку , і за інструкцією зайвих предметів в руках у них не повинно бути. Може трохи розгубились. Але це не є ознакою того, що вони не з народом чи не за цілісність України. Ситуація для працівників міліції була нестандартною, тому вони так відреагували. Я думаю, що більше такого не виникне. Буде проведена відповідна робота. Потримати в руках державний прапор України – це для нас за честь.
– Лідер “Русского союза Донбасса” Володимир Богатирьов закликає до федералізації, говорить про необхідність просити Росію про допомогу, так як вони не визнають владу і називають її «бандою оголтелых бандеровцев». Це було сказано і на офіційній конференції. Є відео, є їх меморандум, де є пункт про федералізацію. Ми ініціювали звернення до Міністерства Внутрішніх Справ, СБУ із вимогою відкрити кримінальне провадження і розслідувати неправдиву інформацію, котру він поширює. Володимир Богатирьов говорить про необхідності озброюватись, бо в місті, наче б то, є банди заїзжих «бандерівців», звучать також заклики до повалення Конституційного ладу . Чи були прийняті конкретні дії, аби припинити ці заклики?
– Ми максимально працюємо на недопущення подібних закликів і будемо їх присікати. І якщо буде склад злочину, то будемо притягувати до відповідальності. За вашим зверненням відкрито кримінальне провадження за ст.259 ККУ ( публічне розповсюдження неправдивої інформація, котра може призвести до загрози життя , чи небезпеки у державі). Зараз тривають слідчі дії. Хід розслідування контролює прокуратура. По завершенню слідства буде прийнято рішення. Із Богатирьовим проведено відповідні бесіди. Ми зацікавлені в тому, щоб проводити роботу по недопущенню сепаратистських закликів , закликів до повалення влади. Щодо озброєних формувань, то такої інформації в міліції немає. Немає в нас і «тітушок». Це всього лише чутки.
– Павлоградські правоохоронці приймали участь у розчистці Майдану у Києві?
– Ми приймали участь в охороні громадського порядку у м. Дніпропетровську.
Правоохоронцям також закидали бездіяльність у декотрих конфліктних ситуаціях під час масових заходів в місті.
«Міняти потрібно систему. Нас позвільняють. Прийдуть такі ж люди. Не з Космосу прилетять. Підвищити зарплату міліції. Бо зараз більше 3-х років в органах міліції ніхто не затримується. Зараз міліція у дуже складному моральному стані. За 20 років моєї роботи такого іще не було», – сказав Олег Малинога.
В результаті перемовин всі прийшли до спільної думки про те, що у такій складній для країни ситуації і міліції, і громадським організаціям потрібно об’єднатись. Громадськість і міліція має бути разом . Кожна сторона готова до такого б’єднання і сподіваються , що цей перший діалог дасть позитивний результат ,буде знайдена спільна мова і разом будуть діяти на користь нашої країни.
Активісти також запропонували правоохоронцям ї підписати меморандум, в котрому йшлося про те, що міліція готова у разі окупації України російськими військами, боронити свою територію всіма способами, не забороненими законом а також виявляти у своїх рядах зрадників і сепаратистів та усувати їх із посад.
Начальник міліції Олег Малинога взяв час на обдумування та можливої зміни декотрих пунктів. Зустріч призначена на 9 ранку 25 березня.