На Дніпропетровщині триває експериментальний урядовий проєкт, спрямований на професійне навчання жінок у сферах, які традиційно вважалися «чоловічими». Реалізацією програми займається Державна служба зайнятості.
Основна мета проєкту — розширення можливостей працевлаштування для жінок, вирішення проблеми дефіциту кадрів у технічних та робітничих професіях, а також подолання гендерного дисбалансу на ринку праці.
Про це повідомили у Дніпропетровській обласній службі зайнятості.
«Урядова ініціатива передбачає безкоштовне навчання жінок за більш ніж 30 професіями, які традиційно були недоступними або не такими популярними. Серед них — електромонтерка з ремонту та обслуговування електроустаткування, операторка верстатів з програмним керуванням, машиністка крана, слюсарка з ремонту колісних транспортних засобів, майстриня з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів, водійка навантажувача тощо», — зазначили у Дніпропетровській обласній службі зайнятості.
Вартість навчання в рамках програми складає 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Сьогодні ця сума — 30 280 гривень. Якщо сума виявиться вищою, різницю сплачує роботодавець або учасниця проєкту.
Навчання відбувається за запитом роботодавців з умовою подальшого гарантованого працевлаштування на підприємство, де майбутні спеціалістки проходитимуть практичну частину навчання.
Телефони для довідок: 0-800-600-328, 056-233-58-61.