На Дніпропетровщині презентували проєкт справедливої трансформації вугільних регіонів України. Ініціативу реалізовує компанія GIZ у рамках німецько-українського енергетичного партнерства. Її наразі розширюють і планують втілювати, зокрема, у громадах області. Про це повідомили в ОВА.
«На Дніпропетровщині багато громад, які видобувають вугілля. Регіон має значні його запаси. Разом із тим повинні розуміти, що шахти поступово вичерпують свій ресурс. Варто думати і планувати на перспективу. Аби громади розвивалися, були енергонезалежними та економічно спроможними», – наголосила директорка департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА Яна Худенко.
На нараді, до якої долучились представники Уряду, команди ОВА, районних адміністрацій та громад, обговорили можливі напрямки співробітництва області та GIZ.

«Сьогодні зустрілися, аби визначити основні напрямки роботи на наступні роки. Я дуже рада, що ми розпочинаємо співпрацю саме у Дніпропетровській області. Тут є багато громад, які залежать від вугільної теплової генерації. Я сподіваюсь, що взаємодія буде ефективною. Найголовніше, хочемо почути території, чого вони очікують від проєкту», – зазначила радниця Прем’єр-міністра України, керівниця експертної команди проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів України» Валентина Москаленко.
Керівниця компоненту проєкту Галина Литвин розповіла, що завдяки домовленості урядів України та Німеччини ініціатива працює в Україні з 2021 року. Її головна мета допомогти державі та вугільним регіонам спланувати своє майбутнє.
«Проєкт на початку працював в одному з пілотних регіонів – місті Шептицький на Львівщині та Волинській області. З літа цього року стартує нова фаза проєкту. Передбачається його розширення. Планують долучити Дніпропетровщину та місто Ладижин на Вінниччині», – сказала Галина Литвин.
Серед напрямків проєкту – енергетична стійкість і екологія. А ще – підтримка економіки, створення належних соціальних умов, втілення освітніх програм.
Партнери, зокрема, готові допомогти зі створенням місцевих планів трансформації. Запланували малу грантову програму з бюджетом до 100 тис. євро на громаду. Ці кошти – на втілення невеликих проєктів. А ще можна буде отримати гранти Європейського інвестиційного банку.